عقبگرد طلا سرعت می‌گیرد
پایگاه خبری معدن نیوز- قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار آسیا در پی افت ارزش یوان در برابر دلار به دلیل نگرانی از تشدید جنگ تجاری آمریکا و چین، کاهش پیدا کرد.
  بزرگنمايي:

به گزارش معدن نیوز، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.3 درصد کاهش، به 1194.08 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه‌شنبه تا مرز 1187.21 دلار عقب نشسته بود.

در بازار آمریکا هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر 0.3 درصد کاهش یافت و به 1198.90 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز سه شنبه با 2.40 دلار یا 0.2 درصد افزایش، در 1202.20 دلار بسته شده بود.

طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 0.2 درصد رشد قیمت داشته اما از ابتدای امسال تاکنون حدود 9.8 درصد ارزش خود را از دست داده است.

به گفته رونالد لیونگ، مدیر معاملات در شرکت "لی چیونگ گلد" در هنگ‌کنگ، در معاملات روز جاری روی یوان فشار فروش وجود دارد که بر طلا تاثیر منفی گذاشت. همچنین مردم تمایلی به خرید طلا در مرز 1200 دلار را ندارند که این مساله رشد قیمت طلا را محدود کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، جنگ لفظی میان واشنگتن و پکن روز سه‌شنبه ادامه داشت و سرمایه‌گذاران را نسبت به تجدید اختلافات تجاری چند ماهه میان دو اقتصاد بزرگ جهان برآشفته کرد. اختلاف تجاری باعث شده که سرمایه‌گذاران با این باور که آمریکا در این اختلاف زیان کمتری متحمل خواهد شد، دلار آمریکا را خریداری کنند. این امر ارزش یوآن را ضعیف کرده و طلا را در چین که بزرگترین مصرف‌کننده این فلز ارزشمند در جهان است گرانتر کرده است.

قیمت طلا در دو هفته گذشته حدود 20 دلار نوسان داشته است و سرمایه‌گذاران برای ارزیابی روند قیمت‌ها، تغییرات نمودارهای فنی را در زیرنظر دارند.

از سوی دیگر انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در نشست سپتامبر خود نرخ‌های بهره را افزایش دهد و این موضوع قیمت طلا را تحت فشارهای کاهشی قرار داده است.

نرخ‌های بهره بالاتر آمریکا به جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا که سوددهی ندارد لطمه زده و ارزش دلار را تقویت می‌کند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، پیش‌بینی کرد هر اونس طلا برای تحویل فوری ممکن است حمایت در سطح 1188 دلار را مجددا امتحان کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در 14.09 دلار ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری 0.1 درصد رشد کرد و به 788.40 دلار رسید، در حالی که هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری 0.4 درصد کاهش یافت و 970.75 دلار معامله شد.


خبر را به اشتراک بگذارید

گزارش تصویری