سنگ آهن و ذغال سنگ

پایگاه خبری معدن نیوز - روند نزولی موجودی سنگ آهن در بنادر چین ادامه دارد و سرعت کاهش 3 میلیون تن در هفته بوده و ادامه این روند، میزان موجودی در ماه اگوست را به کمتر از 100 میلیون تن خواهد رساند!

پایگاه خبری معدن نیوز - صنعت فولاد هند در سال 2020 اخلال در تولید را بررسی خواهد کرد چراکه مجوز حدود 288 معدن تجاری تا قبل از ماه مارس سال آینده منقضی خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - توسعه معدنی و صنعتی صبا نور در دوره 12 ماهه منتهی به 29 اسفند 97 به ازای هر سهم 516 ریال سود محقق کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 58 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس گزارش های حسابرسی نشده، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در حالی تا پایان دوره 9 ماهه به سود 882 ریالی دست یافته بود که این رقم در پایان سال به 1220 ریال افزایش یافت.

پایگاه خبری معدن نیوز - استان کرمان که در بین معدنکاران، بهشت معدنی ایران محسوب می شود، در فاصله یک هفته شاهد دومین مراسم تکریم و معارفه مدیرانی از جنس معدن و صنایع معدنی بود، هفته گذشته مس و امروز سنگ آهن جابجایی داشتند.

معدن نیوز - امروز آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر برگزار شد و در این جلسه ضمن تکریم خدمات ناصر تقی زاده مدیرعامل پیشین شرکت، جمشید ملارحمان به عنوان مدیرعامل جدید تودیع شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - به دلیل افزایش قیمت سنگ آهن و بالا بودن بهای این ماده معدنی، سود فولادسازان چینی در سه ماهه دوم سال تحت فشار خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز- مدیر عامل شرکت البرز شرقی با بیان اینکه تولیدات معدنی این شرکت نسبت به گذشته رشد 2.5 برابری داشته است، گفت: سالانه 170 هزار تن کنسانتره زغال‌سنگ در این شرکت تولید می‌شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - تولید زغالسنگ چین طی 4 ماهه نخست سال جاری میلادی به یک میلیارد و 110 میلیون تن رسید. در همین حال چین به رشد واردات این ماده معدنی ادامه می دهد.

پایگاه خبری معدن نیوز - اوکراین در ماه های ژانویه تا آوریل 3.5 میلیون تن کک فله با رطوبت 5 درصد تولید کرد که 3 درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

پایگاه خبری معدن نیوز - با افزایش تقاضا از سوی فولادسازان چینی، بهای آتی سنگ آهن افزایش یافته و به بالاترین سطح از سال 2010 تاکنون رسیده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - موجودی سنگ آهن در انبارهای بنادر چین به کمترین سطح 19 ماهه اخیر رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - سرپرست معاونت مدیرعامل و مدیر مجتمع و همچنین سرپرست معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی گل گهر منصوب شدند.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود در طول هر هفته چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد. به عنوان سومین شرکت به سراغ بی اچ پی بیلیتون (BHP) رفتیم. بی اچ پی بیلیتون با نماد BHP در 13 آگوست 1885 تاسیس شد و یک شرکت با منابع جهانی محسوب می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - معدن نیوز در نظر دارد شرکت های معدن و صنایع معدنی دنیا را به مخاطبان خود معرفی نماید و از اینرو تلاش می شود در طول هر هفته چند شرکت مورد رصد و بررسی قرار گرفته و اطلاعات آن جهت استفاده مخاطبان انتشار یابد. به عنوان دومین شرکت به سراغ ریوتینتو رفتیم. ریو تینتو یک شرکت چند ملیتی انگلیس-استرالیایی و یکی از بزرگترین شرکت های فلزی و معدنکاری جهان است.

پایگاه خبری معدن نیوز - حادثه شکست سد باطله واله در ماه ژانویه سبب کاهش تولید سنگ آهن واله شده که همین امر تاثیر قابل توجهی بر قیمت سنگ آهن داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - همزمان با ماه مبارک رمضان، آیین تکریم بازنشستگان این شرکت با حضور تعدادی از معاونین، مدیران و بازنشستگان این شرکت برگزار شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت تهیه و تولید موادمعدنی ایران در نظر دارد انجام سرمایه گذاری به منظور طراحی، آماده سازی، تجهیز و استخراج حدود 13 میلیون تن ذخیره زمین شناسی زغالسنگ را به مزایده عمومی بگذارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - صادرات زغال کک شو اوکراین در 4 ماهه اول امسال کاهشی بود و به لحاظ وزنی به 3812 تن و به لحاظ ارزشی به 909 هزار دلار رسید که از نظر وزنی و ارزشی افت داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - بدون تردید، پیشبرد برنامه های اقتصاد مقاومتی، مبتنی بر طراحی برنامه های دقیق و متقن و با انجام اقدامات عملیاتی در صحنه اجرا محقق می گردد؛ در این عرصه، نقش و تأثیر فعالیت های بومی سازی در ساخت داخل قطعات و مجموعه ها در زدودن گستره وابستگی های کشور در کلیه ی حوزه های صنعتی و به ویژه، در حوزه معدن و صنایع معدنی، در شرایط حاضر کشور که در حال مقابله با جنگ تحریم می باشد، کاملاً، حائز اهمیت می نماید.

گزارش تصویری