سرب و روی

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: تا پیش از عرضه اسید شرکت مس در بورس کالا به‌خاطر برخی سیاست‌های غیرکارشناسی و عجولانه، حباب قیمتی در بازار اسید شکل گرفته بود که پس از عرضه اسید مس در بورس کالا این حباب قیمتی برداشته شد و وارد فاز جدید قیمتی شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی از سطح 2527 دلار به ازای هر تن به کانال 2645 دلاری وارد شده است. علاوه بر روی، سایر فلزات اساسی نیز روند افزایشی در پیش گرفته اند.

پایگاه خبری معدن نیوز - در معاملات بازار فلزات لندن، قیمت روی از مرز 2600 دلار عبور کرده و از نظر تحلیل تکنیکال، قیمت فعلا بالای میانگین متحرک 20، 50 و 200 روزه قرار دارد که مطلوب است.

پایگاه خبری معدن نیوز - در 9 ماهه سال جاری بیش از 835 هزار تن ماده معدنی از بخش روباز معدن سرب و روی انگوران استخراج شده است که با توجه به برنامه 3 درصد رشد داشته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - زرین معدن آسیا در توضیحات خود درخصوص صورت های مالی 6 ماهه اول سال نوشت: دلایل کاهش 5 درصدی بهای تمام شده دوره مذکور نسبت به دوره مشابه سال قبل، اصلاح فرایند تولید و افزایش موجودی های پایان دوره محصول بوده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - ساعاتی پیش محمد حیدرزاده به عنوان مدیرعامل جدید شرکت کالسیمین (فاسمین) انتخاب شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - چین با تولید 2.4 میلیون تن سرب در صدر فهرست تولیدکنندگان این ماده معدنی قرار گرفت.

پایگاه خبری معدن نیوز - براساس آمار دفتر جهانی فلزات، بازار روی در بین ماه های ژانویه تا اکتبر با 146 هزار تن کسری مواجه بود درحالی که کسری آن در مدت مشابه سال قبل 431 هزار تن بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت ملی سرب و روی ایران با افشای اطلاعات با اهمیت در کدال اعلام داشت: فعالیت متوقف شده جهت تعمیرات اساسی (اورهال) کارخانه سرب از سر گرفته شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - هیئت مدیره شرکت زرین معدن آسیا افزایش سرمایه 6٧ درصدی این شرکت از محل سود انباشته را به تصویب رساند.

پایگاه خبری معدن نیوز - تا پایان سال یک ذخیره جدید در کلاس جهانی در حوزه فلزات غیرآهنی (پلی‌متال) که نتیجه اکتشافات جدید بوده، معرفی خواهد شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میانگین پیش بینی میان 21 موسسه معتبر مالی دنیا برای قیمت روی در سه ماهه چهارم سال جاری 2662 دلار در هر تن و در سه ماهه اول سال 2019 حدود 2760 دلار می باشد.

پایگاه خبری معدن نیوز- موجودی روی در انبارهای دنیا به روند کاهش خود ادامه می دهد و طی هفته گذشته به تنهایی 7 درصد از موجودی روی دنیا در انبارهای بورس فلزات لندن، شانگهای و گمرک چین کاسته شد که خبر خوبی برای تداوم روند صعودی قیمت هاست.

پایگاه خبری معدن نیوز- با وجود ادعای صادرکنندگان سرب و روی مبنی بر توقف صادرات این محصولات، اما مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت اذعان دارند صادرات این مواد بدون مشکل و به شرط عرضه در بورس ادامه دارد.

پایگاه خبری معدن نیوز - کسری عرضه در بازار سرب دنیا مشهود بوده و مهمتر از آن، جنگ تعرفه ای بین آمریکا و چین است که مانع خرید سرب از آمریکا شده است!

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس هیئت مدیره انجمن صادرکنندگان سرب و روی از توقف صادرات سرب و روی در چهار ماه گذشته خبر داد و علت آنرا تصمیم دولت مبنی بر تامین بازار داخل اعلام کرد؛ در حالی‌که به گفته وی، مصرف داخل این محصول در حدود 20 درصد از کل تولید سرب و روی کشور است.

پایگاه خبری معدن نیوز - قیمت روی در روز پنجشنبه با 3 درصد جهش که ناشی از لغو مجوز فروش 11350 تن از موجودی انبارهای بورس فلزات لندن LME بود، همراه شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - میزان تولید مجتمع سرب نخلک طی 7 ماهه امسال، با رشد جهشی مواجه شد به طوری که رقم رشد به 190 درصد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت باما با نماد "کاما" در 7 ماهه ابتدایی سال موفق به تولید هزار و 822 تن شمش روی و فروش هزار و 71 تن از آن شد.

پایگاه خبری معدن نیوز - شرکت کالسیمین در 7 ماهه اول سال موفق به کسب درآمد 2 هزار و 466 میلیارد ریال از محل فروش محصولات خود شد که 2 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل است.

گزارش تصویری