گفتگو، یادداشت و نشست خبری

معدن نیوز - کارشناس طراحی محصول فولاد مبارکه در حاشیه جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با بیان اینکه محصولات گالوانیزه استحکام بالا که اکنون قابلیت تولید در فولاد مبارکه را پیدا کرده اند دو ویژگی دارند به معدن نیوز گفت: علاوه بر اینکه این محصولات نسبت به خوردگی مقاومند و این خاصیت در آنها مطرح است، در آنها استحکام و خواص مکانیکی نیز مطرح بوده و در رده محصولات استحکام بالا جای می گیرند.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان از تصویب طرح نورد گرم فولاد هرمزگان خبر داد و گفت: مطالعات امکان سنجی و بازار آن نیز انجام شده است.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون تکنولوژی و توسعه فولاد هرمزگان گفت: فولاد هرمزگان امسال در جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی با ارائه محصول نهایی CK50، توانست محصول مورد نیاز و منطق با محصول نهایی را در حد و اندازه اسلب و به صورت صنعتی تولید نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - حسین عزیز طائمه مدیر مهندسی شرکت MME در یادداشتی به معدن نیوز به تشریح دستاوردهای تکنولوژی ایرانی احیا مستقیم پرد پرداخته است که در پی میخواهید:

پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن زغال سنگ ایران تاکید کرد: واقعی شدن قیمت زغال، انگیزه حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی را افزایش داده و دیگر نیازمند یارانه های دولتی در این حوزه نیز نخواهیم بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر بازرگانی شرکت صنعت ورق آرین پاژ گفت: این امید در صنعت فولاد هست که با به اشتراک گذاشتن تمامی داشته ها و توانمندی ها، بتوانیم بخش اعظم نیازهایی که امروز با آن مواجه هستیم و به تولیدکنندگان فشار می آورد را برطرف نماییم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل گروه پاترون با بیان اینکه پاترون همچنان مسیر تحقیق و توسعه را طی خواهد کرد گفت: به زودی خبرهای خوشی از این گروه دانش بنیان به گوش خواهد رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیر تکنولوژی و توسعه شرکت فولاد مبارکه در گفت و گوی تصویری با معدن نیوز گفت: زمان ساخت فولاد مبارکه در دوران جنگ تحمیلی بود و هدف از ساخت آن این بود که اصطلاحا "خود صنعت ساز" شویم. یعنی بتوانیم بر تکنولوژی صنعت فولاد مسلط شده و آنرا باز تکرار نماییم.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل کاوش جوش از افتتاح کارخانه تولید پودرهای قالب در آینده ای نزدیک و راه اندازی اولیه آن تا بهمن ما خبر داد.

پایگاه خبری معدن نیوز - معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: ذوب آهن سال هاست که در مسیر بومی، اقلام و قطعات مورد نیاز خود را از طریق سازندگان داخلی تامین می نماید.

پایگاه خبری معدن نیوز - فولاد مبارکه حمایت خود از طرح ها و ایده های علمی را اعلام داشته و درصورت پذیرش طرح ها در هیئت داوری در ریسک آنها شریک می شود.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: سامانه جامع اطلاعاتی سبب می شود نیاز فولادسازان به تامین کنندگان رسیده تا با تعریف پروژه های مشترک و تحقیقاتی این نیاز مرتفع گردد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر تصریح کرد: سیاست گل گهر همکاری با سازمان زمین شناسی، سایر شرکت های معدنی و خصوصا توسعه معادن و فلزات به منظور توسعه جدی بحث اکتشافات است.

معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر گفت: خط یک انتقال آب خلیج فارس ظرف 4 ماه آینده تکمیل می شود و آب از خلیج فارس تا اواسط سال 98 به سیرجان می رسد. همچنین استان کرمان در اجرای فاز دو نیز پیش قدم شد و مذاکرات اولیه برای تخصیص 700 میلیون یورو ارز از صندوق توسعه ملی 700 صورت گرفته است.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با اعلام این خبر که تولید کنسانتره و گندله شرکت تا پایان سال به 28 میلیون تن خواهد رسید گفت: مازاد عرضه داخلی و نیاز ارزی، گل گهر را به فکر توسعه صادرات می اندازد.

پایگاه خبری معدن نیوز - باور عمومی همه ارگان‌های حکومتی و اجماع بر جدا شدن از تصدی‌گری دولت است نه آن‌که فقط اموال از دولت به خصولتی‌ها برود که حداقل نظارتی نیز بر آن نباشد، در آن صورت نمی‌توان ادعا کرد که سیاست‌های دولت کاملاً رعایت می‌شود، رقیب ‌و مانعی جدی نیز برای رشد بخش خصوصی تراشیده نمی‌شود.

معدن نیوز - سرپرست حوزه معاونت بازرگانی شرکت ذوب آهن اصفهان با اعلام حمایت ذوب آهن از معادن زغال سنگ گفت: در جلساتی که با حضور زغال سنگی ها برگزار شد برای نخستین بار مشخصات زغال سنگ تولیدی کشور را به یک حد استانداری رساندیم. همچنین با توافق وزیر کار، بهای زغال سنگ به 26.5 درصد قیمت شمش فولاد خوزستان در بورس رسید.

پایگاه خبری معدن نیوز - نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه نیاز ارزی فولادسازان برای تداوم تولید و گذر از شرایط تحریم به درستی برآورد نشده است گفت: تراز ارزی و خالص ارزی فولادسازان با توجه به مسائل تحریم در سال جاری منفی خواهد بود.

پایگاه خبری معدن نیوز - رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: در جشنواره ملی فولاد تلاش خواهد شد توانمندی و پتانسیل های داخلی برای فولادسازان به نمایش گذاشته شود تا بجای تامین از خارج، خرید های داخلی صورت گیرد.

پایگاه خبری معدن نیوز - مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام این خبر که واحد آهن اسفنجی چادرملو تا دی ماه سال جاری وارد مدار تولید می شود گفت: امیدواریم در دهه فجر این واحد به طور رسمی افتتاح شود.

گزارش تصویری